Duben 2018

výletování2

29. dubna 2018 v 19:18 | Evuš

jökulsárlón

29. dubna 2018 v 19:13 | Evuš

co se tu dělo/děje/bylo

29. dubna 2018 v 19:09 | Evuš
nemůžu říct, že nebyl čas /času tu mám spousta/, ale přecejenom jsem ho věnovala jiným aktivitám než sezení na počítači :)

teda taky jsem seděla na počítači, ale většinou vlastně v posteli. protože jsem se rozhodla podívat se na všechny "důležité filmy", repektive ty známější, které by člověk měl tak nějak znát. tak jsem začala podle žebříčku na čsfd a už jsem viděla pár z těch nejlépe hodnocených..ale u toho to většinou nezůstane že jo. během té doby umřel režisér Juraj Herz a tak jsme si říkala, že vlastně od něj nic neznám, tak by bylo fajn podívat se na filmy, které vlastně natočil a kdo to byl. mezitím odešel Forman a od něj jsem viděla akorát Přelet nad Kukaččcím hnízdem a Amadea kdysi. a to všechno začalo tím, že jsem si pustila svůj velmi oblíbený a velmi starý film z roku 1939, Eva tropí hlouposti. a tak se to jsem začala koukat na staré filmy až jsem se dostala na čsfd žebříčky.

a pokud můžu doporučit, tak vlastně mě mnoho z těch filmů velmi zaujalo. tady jsou ty nejzajímavější: Cesta do hlubin študákovy duše, prázdniny v římě, vyšší princip. všechny filmy jsou černobílé a staré, pokud bych tedy měla doporučit nějaký film z novodobé kinematografie, tak mě zaujal film Eat.Prey.Love z roku 2010.

taky se mi poprvé v životě podařilo dokoukat seriál Přátelé, který jsem jako malá neměla možnost sledovat, protože to u nás moc nefrčelo a navíc si myslím, že bych to jako mladší moc nepochopila. rozhodně dobrej séroš!

teď to vypadá, že nedělám nic jiného, než že se koukám na filmy a seriály, ale tak to fakt není :)

několik týdnů zpátky jsem byla na výborném výletě v Jökulsárlóně, což je jedno z nejznámějších míst v okolí. s kamarádem jsme měli oba freeday a tak jsme se rozhodli vyrazit stopem na výlet. povedlo se nám zastavit dva filipínčany, kteří mířili na stejné místo jako my. na tomto místě je jedna z nejznámějšícg islandských pláží, tzv Diamond beach (https://www.rent.is/camperstories/iceland-in-wintertime/) - zde odkaz, protože nahrávat fotky sem na blog je spíš za trest..:/ a tak jsme se s Thalesem rozhodli, že zkusíme dojít až k ledovci, z kterého všechny ty krásné úkazy vlastně vycházejí. po dvou hodinách cesty podél vody jsme měli akorát tisíce fotek v telefonu a ledovec se ani neblížil. repektive, blížil, ale cesta se nějak vzdalovala, protože tam byla ještě obrovská zátoka, která neměla konce (byli jsme fakt namotivovaní, že dojdeme až k ledovci, ale když mi volal kamarád, že jede za námi a já jsem mu říkala náš plán, tak mi řekl, že se snažili tam dojít a nedošli..a to je zrovna páreček, který má prochozený fakt celý island :)) a tak jsme to vzdali a vydali se zpět naproti našemu kamarádovi Štěvovi. ale vlastně už jenom cesta byla velmi zajímavá. skoro celé to jezero podle kterého jsme šli bylo do poloviny ještě zamrzlé /kromě okrajů/ a ty kraje tvořili takové krásné přírodní úkazy, kdy tlačily led na pláž a tam se tvořily obrovské ledové útvary, které se ve svitu slunce bliští a doopravdy to vypadá jako diamanty.
také se nám po cestě podařilo vidět několik lachtanů, jak si hrají kousek od břehu. vlastně na nás hodně koukali a pak to vypadalo, že se úplně předvádí :) jsou to fakt moc kjůt zvířata. taky jsme s thalesem po cestě našli hodně mrtvých rybiček (pravděpodobně vytlačené na břeh posuvem ledů/ a tak jsme je vzali s sebou a pak jsme tím ty lachtany krmili :)

pokud se mi podaří nahrát fotky, tak by tam měla ta krása být vidět :)

mimo tohoto super výletu jsme v nedalekém městě Hofn našli skvělý kontejner..