Jaká je moje práce? Kuchyň

18. března 2018 v 13:01 | E.
Už jsem psala o svých dvou pracích, které mě vlastně hodně baví a teď přichází ta, kde mě to vlastně až tak nebere..spíš je to opruz.

jsou tu dva typy kuchyňské směny - ranní a odpolední + extra směna. /vlastně tři teda/

ranní směna:
ranní směna začíná snídaní, podle toho, kdy hosti nahlásí, že přijdou. když potřebují brzo odjet, tak se stane, že je snídaně i od 6.30, což znamená, že člověk musí přijít na 6. to se mně ale naštěstí nestalo. moje první snídaně byla od 7.30 (tudíž nástup v 7h.)
a na snídani je potřeba připravit všechny ty ňaminky, co jsem již vypsala - slaninky, vajíčka, houby, rajčata, obložené tácy se šunkou, sýrem,...no je potřeba aby na 7.30 bylo vše připraveno a pak se až do 9.30 (kdy oficiálně končí snídaně) doplňuje, obchází, atp. je docela sympatické, že když člověk přijde na snídani v 9.20 najde ji uplně ve stejném stavu jako v 7.45 (často se stane, že člověk přijde na snídani a už je to vyžrané - vím z vlastní zkušenosti..). ale tady je prostě snídaně 100% připravená až do konce! takže když jako zaměstnanec přijdu v 9.30 na snídošku, vždycky se nadlábnu jako na zámku <3
dost o parádní snídani. uklidíme snídani a směna trvá do 15.00....a hodně záleží na tom, s kým je člověk v kuchyni. při své první směně jsem se dohodla s kuchařem, že budu pomáhat vařit oběd, připravit coffee break atp..dále jsme připravovali zásoby na večer, doplňvali ingredience..taky jsem se snažila zabíjet čas i jinak, protože ta doba v kuchyni ubíhá nekonečně pomalu...
jednu ranní smenu se mi ale povedlo, že jsem se dohodla s kuchařem, že po obědě připravím ňaminu na coffe break a tak jsem upekla dokonalý "zdravý" kinder bueno koláč /pouze ze 4 ingrediencí/ a bylo to fakt ňaminkózní! /jediná zábava../

odpolední směna:
člověk začne ve 3 hodiny. pokud není doplněno z ranní směny, tak je potřeba doplnit. a pak tak nějak připravovat věci na večeři../pro zaměstnance/
(jednou se mi povedlo přemluvit kuchaře, že můžu udělat přílohu k večeři - byly to zapečen francouzské brambory, u kterých jsem nedočetla recept do konce a tak chutnaly a vypadaly jinak, než měly..ale byly boží -- podle toho, co řikali ostatní!!)
a večeře začíná kolem 18.30. a činnost člověka v kuchyni je být pravou rukou kuchaře..ovšem když tě to vlastně moc nebaví, tak jsi spíš levou rukou a na obtíž. musíš vědět, jaké jídlo patří na jaký talíř, jak má být připraveno, atp..jak má vypadat salát, fish of the day, burger..a tak se stalo, že jsem zapomněla dát zálivku do burgeru, salát starter /vypadá takto: salát, ajče, okurka, sýr, kešu, cibule,krutony...../ vypadal po mé přípravě takto: salát, rajče, cibule, cibulka..velmi bohatě.
v kuchyni se přestává vařit v 21. a přichází čas na uklízení. a vzhledem k tomu, že nádobí je většinou třeba hodně, je potom i na umytí hoooodně nádobí, a hodně práce..je to otravný a modlím se, abych měla směn v kuchyni, co nejméně..

extra směna:
člověk přijde na pomocné tři hodiny. ale je jenom extra, takže jeho práce je zejména u myčky a případně u dezertů. po svém prvním dezertu jsem se rozhodla se přípravy dezertu vzdát a většinou se pohybuji kolem myčky. což je docela zábavný. vzhledem k mé poruše /kdy musim mít vystavěné všechny talíře v jedné řadě - ideálně podle barvy - a dodržovat myčkový systém/ mě extra kuchyňská směna baví..

co se mi stalo?
po dvou dnech, kdy jsem měla po spbě kuchyňskou směnu se stalo toto: druhý den mi hrozně moc cukalo v horním rtu. vnitřně jsem vyšilovala, protože nesnáším to minicukání, ale nic dramatického jsem nezpůsobila. a jak jsem vypadala večer po těch dvou dnech? ret byl červený, nateklý, velmi cukavý. ruce byly červené, suché, spíše velmi zarudlé /jako když člověk nemá v zimě celý den rukavice../..nijak mě to nerozhodilo, jenom teda ta pusa a ty ruce nebyly nic, co bych měla často..
a potom co jsem přišla na pokoj jsem vypadalo takto: ruce červené až k loktům, stehna červená, ret cukavý, všechno štípalo a svědilo, začala panika! nikdy se mi tohle nestalo a zrovna na islandu se mi tohle teda řešit nechtělo..a tak jsem ztropila panický záchvat- začala jsem psát kámošům, jestli nemají léky proti alergii..během 10 minut se u mě vystřídaly dvě slečny. jedna s aspirinem a slovy: kdyby cokoliv, tak nás vzbuď pojedeme do nemocnice. druhá s framikoinem a homeopatiky a slovy: včera jsme si koupili auto, můžeme jet do nemocnice.
vzala jsem si prášky, namazala se fram a s menším klidem šla spát.
byla tu však jedna velká záhada: stejnou asi alergickou reakci měla ten stejný večer moje bezlepková kámoška zo Slovenska Žofia /taky ji nebaví být v kuchyni/..a tak jsme obě dopadly s osypkami a červenými pupínky na těle. - náhoda? nemyslím si.

co z toho plyne? asi nemůžeme ani jedna pracovat v kuchyni, protože nám očividně práce s glutenem škodí.
musím říct, že jsem z toho velmi otřesená....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama